Що вдягти на зйомку? Перше питання, що хвилює відразу після узгодження дати фотосесії. Якщо запитати в Google він дасть близько мільйона рекомендацій, але мені вдалося компактно скласти запропоновану інформацію і додати трішки свого бачення. Отже, давайте розберемось, як створити з того що є в шафі family look. P.S: на перший погляд текст цієї публікації видасться надто об'ємним, але розібравшись одного разу - у вас більше не виникне питань "Що ж вдягти на фотосесію" і не важливо зима, весна чи палке літо.
Спершу базові поняття:
1. Кількість образів.
Зазвичай здається, що 2 години — це безліч часу, і вдасться змінити 3 наряди, проте це не зовсім так! Як показує досвід — діти, та і чоловіки не люблять перевдягатись на зйомці, тому це може зіпсувати настрій та забрати дорогоцінний час. Я прихильник одного образу для всіх членів сім'ї, (краще в цей час зробити ще пару красивих кадрів).
2. Одяг для фотосесії має бути підібраний по сезонності.
Сезонність означає, якщо мама одягнена в шифоновий сарафан, то тато повинен їй відповідати, і він ніяк не може бути в теплих штанях і вовняному светрі, те ж стосується і дітлахів.
3. Одяг повинен гармоніювати за призначенням (спортивний, вечірній, діловий) та місцем проведення зйомки.
Ви повинні бути одягнені в одному стилі. Жінка в коктейльній сукні на шпильках і чоловік у смокінгу на зеленому газоні виглядає дивно.
4. Жінка повинна залишатися жінкою.
Навіть якщо в повсякденному житті ви не любите сукні, то для фотосесії це ідеальний варіант. Для зйомки в теплу пору року підійдуть легкі тканини, здатні красиво розвиватися на вітрі і закручуватися при русі. Але зрозуміло, якщо в сукні ви не відчуваєте себе комфортно, то не варто її надягати! Джинси з відмінною посадкою - не менш хороший варіант, ніж сукня.
5.Ніяких принтів!
Уникайте великих візерунків, логотипів, написів, всього, що може притягувати до себе увагу. Найбільш вдало виглядає однотонний одяг.
6.Одяг повинен поєднуватися за ритмом.
У дітлахів можуть бути полосаті футболки, а у мами і тата в горошок. Але тут важливе почуття міри, в такому разі нехай це будуть чорно-білі вбрання, щоб не було надто насичено.
7. Будьте індивідуальні!
Подумайте, чим можна урізноманітнити ваш образ - шарфи, підтяжки, краватки, хустки, брошки, капелюхи, кумедне взуття, кольорові шкарпетки - вибір колосальний.
8. Взуття має значення
Крім того, що вам має бути зручно, правильно підібране взуття здатне гармонійно завершити ваш образ. Також пам'ятайте про шкарпетки, які обов'язково буде видно в будь-якій сидячій позі.
9. Багатошаровість
Футболка, кардиган і шарф - завжди виглядає цікавіше, ніж просто "штани і кофтинка". Кардигани, піджаки, жакети, шарфи, сорочки, жилети - вибір безмежний. Грайте з фактурами
і формами. З простих базових речей можна зробити багато різних образів. І навіть під час фотосесії, за 3 секунди внести зміни, прибравши або додавши якийсь елемент.
10. Аксесуари
Йдеться про різноманітні дрібниці, якими можна підкреслити і доповнити ваш образ. Корзина з яблуками, квіти, повітряні кульки, повітряний змій - простір для фантазії безмежний. Але пам'ятайте, що це лише додаткові елементи яких має бути в міру.
Не менш важливим етапом підбору образів є кольори. Далі розповідаю більш детально як же поєднати кольори, аби всі учасники зйомки виглядали гармонійно.
Стилісти рекомендують використовувати максимально 3 кольори. Білий, чорний і сірий вважаються ахроматичними і в це правило НЕ вписуються, тому їх МОЖНА сміливо комбінувати з іншими.
Будь-який образ починається з вибору одного основного кольору, а до нього потім додаються всі інші.
Чудовий помічник в підборі кольорів програма для тел. Color Wheel (рекомендую завантажити) або просто напишіть в Google "цветовой круг".
Згідно цього кола, гармонійними є поєднання:
- трьох кольорів, що утворюють рівносторонній трикутник: синій, помаранчевий і фіолетовий;
- кольорів, які перебувають поруч у колірному колі: блакитний і синій; жовтий і оранжевий;
- двох протилежних кольорів: помаранчевий і синій; зелений і малиновий.
Не рекомендується комбінувати кольори, розташовані недалеко один від одного, але не по сусідству. Наприклад, фіолетовий і зелений - не дуже хороше поєднання, а от синій, зелений, жовтий - може бути.
Пастельні відтінки будь-якого кольору відмінно поєднуються один з одним. В ідеалі верх має бути світлішим, а низ темнішим, це надасть вашому образу легкості.
Одяг має бути допоміжним елементом фотосесії і не перетягувати на себе увагу. Адже ціль фото - передати ваші емоції, почуття, любов. Тому в першу чергу, уникайте дуже яскравих кольорів. Кращий вибір - це спокійні пастельні відтінки - білий, бежевий,теракотовий, блакитний.
Давайте, я спробую навести приклад.
У вас планується весняна/літня зйомка на природі. Отже дістаємо з шафи базовий колір, нехай це буде бежевий. Дивимось програму color wheel (я люблю обирати кольори за трикутною схемою); обираємо бежевий - до нього пасує блакитний і відтінки рожевого. Обираємо тату бежеві брюки, блакитну рубашку, собі і дітям потрібно обрати вбрання блакитного, рожевого чи бежевого кольору(темніше/світліше). Можна формувати вбрання так - мама і донька - в рожевих сукнях, тато і син - в блакитних рубашках, бежевих брюках; Або, мама і тато в блакитному, діти - коричневому. Фантазувати можна багато, натхнення можна шукати в Pinterest за тегом family look.
Кольорових схем є безліч. Проте звертайте також увагу на локацію, пору року, погоду і свої щоденні вподобання. Я готова допомогти вам в підборі вбрання аби ви відчували себе комфортно й гармонійно водночас. Тому в кожен пакет зйомки входить послуга - консультація, яка надає вам право в зручному для вас режимі (писати чи телефонувати), й узгоджувати всі питання, які мають відношення до підготовки нашої чудової зйомки!
Важливо враховувати
Якщо ви незадоволені якоюсь своєю частиною тіла, її потрібно грамотно приховати. Не потрібно надягати майку без рукавів, якщо вам не подобаються ваші руки. Не потрібно надягати коротку спідницю, якщо ви не в захваті від своїх ніг. Не потрібно робити професійний макіяж, якщо ви його не робите в повсякденному житті. Не потрібно в день зйомки їхати купувати новий одяг, в якому ви ще не бачили себе збоку і не відчуваєте себе впевнено. Не покладайтеся на всесильний фотошоп. Ви повинні подобатися собі в цьому одязі і вам повинно бути в ньому комфортно. Адже саме це - запорука гарного настрою і радісних посмішок!
Я іноді чую від вас: "Нам не важливо, який буде одяг, головне емоції нашої сім'ї", або "Розберемось на місці що вдягти". Так, безумовно емоції це важливо, але подумайте чому деякі фото з хорошими емоціями викликають захват, а деякі незрозумілий дискомфорт? Все це запорука одягу, композиції, ретуші та вмінь фотографа спіймати момент.
Показати вам зйомки на яких люди проігнорували роль одягу я не можу з морально-етичних норм, а от ті на яких сім'ї ретельно готувалась до зйомки, підбирали вбрання - залюбки! Маленька частинка моїх чудових сімей, які приділили час підготовці і як результат - красиві кадри!)
P.S: На моєму сайті, в соціальних мережах, ви бачите фото які подобаються і хочеться таких і собі. Тому віднесіться з розумінням до мого бажання контролювати процес підготовки, тому що наші фото - моя репутація❤️